НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ НАРОДНОЇ МУЗИКИ “НАСПІВ”

Міського Будинку Культури

   Керівник: Мостовий Сергій Віталійович, освіта повна вища. РДГУ, спеціальність: музичне мистецтво, кваліфікація: викладач, артист ансамблю.

     Колектив створено в 1973 році у стінах Рівненського Міського Будинку Культури. В 1985 році йому було присвоєно звання „народний”. Першим керівником оркестру став відомий на Рівненщині музикант та композитор, заслужений працівник культури України Борис Забута. За роки змінювався як склад колективу, так і його керівники. З 2012 року і донині його очільником є молодий, але дуже талановитий музикант Сергій Мостовий. До складу оркестру входять концертмейстер струнних інстурментів Анна Хоменко (скрипка), Тетяна Єремейчук (скрипка, вокал), Анна Ярмольчук (скрипка), Олександр Рисінський (контрабас, бас-гітара), Марина Кузмічова (народні духові – сопілка, дводенцівка, най, зозуля), Василь Владика (кларнет), Сергій Мостовий (цимбали), Юрій Янкович (баян), Сергій Жовнір (баян, перкусія), Павло Бондаренко (ударні, перкусія), Віталій Чорноморець (труба), Леонід Юхневич (тромбон), Марина Мостова (рояль), а також запрошений гість колективу Дмитро Мішуков (електро-гітара).

   Оркестр «Наспів» постійно співпрацює із заслуженим ансамблем танцю України «Полісянка» Рівненського МБК. Власне, він і був створений з метою акомпонуючого супроводу до танців, тому спочатку основою був хореографічний репертуар. Однак, між номерами потрібно було виконувати інструментальні та вокальні твори для того, щоб танцюристи мали час змінювати костюми для наступних постановок. Таким чином, поступово у колективі почав нарощуватись оркестровий та вокальний репертуар. З часом його ставало все більше і колектив зрештою виділився в автономну одиницю.

   За підтримки директора МБК Ольги Стельмах, виникла ідея створити арт-проект «Весна Івасюка», оскільки подібний склад оркестру ідеально підходив для виконання творів Володимира Івасюка. Спробували свої сили і в арт-проекті «Мелодія життя Миколи Мозгового». Навесні 2018 року зазвучали зі сцени МБК і “Світові хіти”, які показали усю міць оркестру та його потенціал.

    Географія гастролей “Наспіву” поширюється на Білорусію, Польщу, Словаччину, Болгарію, Хорватію, Угорщину, Німеччину, Італію, Португалію, Францію, Канаду та Нідерланди, де вони разом з ансамблем “Полісянка” брали участь в численних фестивалях та конкурсах. Був колектив і учасником творчих звітів Рівненщини в м. Києві. 

     Міжнародні конкурси та фестивалі, в яких брав участь оркестр “Наспів”:

  • 13-14 липня 2013 р. – «Наспів» приймав участь у фестивалі «Ekolomyja» (м. Гурово-Ілавецьке, Польща)
  • 14-17 серпня 2014 р. – «Наспів» приймав участь у «ІХ Міжнародному фольклорному фестивалі «Folk Fiesta» (м. Ниса, Польща)
  • 21-26 липня 2016 р. – «Наспів» приймав участь у «ХХ Міжнародному фольклорному фестивалі “Bidasoa” м. Ірун ( Країна басків, Іспанія)
  • 06-2.07 2017 р. – «Наспів» приймав участь у «52-ому Міжнародному фольклорному фестивалі «Op Roakeldais» (м. Варфум, Королівство Нідерланди)
  • 4-11.07 2017 р. – «Наспів» приймав участь у «XIV Міжнародному фестивалі танцю Burgum» (м. Бургум, Королівство Нідерланди)
  • 2018 р. – «Наспів» приймав участь у «VIII Міжнародному фестивалі міста Аюд» (м. Аюд, Румунія)