ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ СУЧАСНОГО ТАНЦЮ „ЕТИКА”

Міського Будинку Культури

Керівник: Мартинюк Руслана Степанівна   

   

    У 1987 році в міському Будинку культури Іваном Федоровичем Подалько був створений ансамбль бального танцю “Етика”.

   У 1990 році – колектив отримав звання “зразковий”.

   У 1996 році , з приходом Руслани Мартинюк , в ансамблі “Етика” змінився напрямок хореографії. І до сьогодні це ансамль сучасного танцю.

   Колектив добре відомий по всій Україні, так як постійно бере участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах та фестивалях і має безліч перемог. Львів, Київ, Дніпропетровськ, Ялта, Луцьк, Ковель, Полтава, Трускавець, Івано-Франківськ, Харків, Умань та багато інших міст, де успішно виступали учасники колективу. За останні чотири роки географія подорожей та виступів значно розширилась. Учасники “Етики” були у Відні, Будапешті, Вероні, Барселоні та Венеції. Брали участь у Міжнародних фестивалях у Празі (Чехія), Охриді (Македонія), Ханіоті (Греція), Калельї (Іспанія). Здобували перемогу на міжнародному конкурсі в Єлєній Гурі (Польща).

   В ансамблі “Етика” та підготовчій студії займаються діти від 5 до 15 років. Методично, крок за кроком, виховують своїх танцівників педагоги колективу. На уроках викладається як класична хореографія, так і різні напрямки сучасного танцю: модерн, джаз – модерн, contemporary, афро – джаз, акробатика, партнерінг, імпровізація. В “Етиці” завжди сучасний матеріал та якісна музика.

   Багато уваги приділяють як і розвитку природних даних так і розвитку музикальності, артистизму, гармонії та внутрішнього світу дитини. Розвивають естетичний смак та формують потрібні у житті звички. Бути самостійними та організованими – це дуже важливо для кожної людини, і краще, ніж на занятті в танцювальному колективі, цьому ніде не навчать. Почуття ритму і любов до хорошої музики – не найголовніше в житті, але якщо ці якості розвинуті, то світ відчуватиметься більш гармонійно.

   Заняття дуже насичені та змістовні. Крім роботи над своїм тілом, вивчення рухів та комбінацій, різноманітних стилів, працюють над технікою дихання, аналізують, обговорюють, порівнюють, читають. Виховують культуру спілкування, поведінку та орієнтацію в просторі. Також знайомлять з історією, традиціями та культурою в цілому.

   Завдяки старанню педагогів не лише стають досконалими лінії тіла, граційними рухи, елегантними манери, впевненість у товаристві, а й загострюється сприйняття навколишнього світу. Адже у танці працюють не лише м’язи тіла, а й працюють тоненькі ниточки душі.

   Закохавшись у танець в дитинстві, вирішила присвятити йому свою подальшу долю. Паралельно з удосконаленням танцювальної майстерності, Надія вчиться бути педагогом та хореографом. І в неї це гарно виходить! Її люблять та поважають діти, перші хореографічні постановки отримали схвальні відгуки та призові місця на конкурсах.

 Руслана Мартинюк – художній керівник та постановник ансамблю. Велике значення приділяє гармонійному розвитку особистості, навчає трудитися, бути дисциплінованими, організованими та відповідальними. Вимоглива та педантична і разом з тим цінує не високу техніку, а бажання танцювати, любов до хореографії, повагу до праці. Навчає емоційно проживати танець, а не просто виконувати його.

Звітні концерти “Етики” – це завжди особливе, магічне танцювальне дійство. Тут і красиві костюми, і продумана до деталей прграма, і цікаво підібраний музичний супровід.

   Один із секретів успіху колективу – у підтримці батьків учасників. Дисципліновані і організовані, відповідальні і сумлінні, завжди готові прийти на допомогу не лише своїй дитині, а й будь-кому. Для багатьох із них колектив став таким рідним і необхідним, що вони підлаштовують свої плани, роботу, відпустки під режим і розклад ансамблю.

“Етика” – це поєднання талановитих, артистичних, емоційних, працьовитих, веселих, допитливих учасників. У кожного з них свої можливості, свої фізичні дані, своя планка. Хтось високо стрибає, у когось неймовірна пластика чи ідеальна розтяжка, відчуття музики і ритму, акторська гра чи просто весела вдача. Важко уявити всі ці параметри в одній особі, а коли кожен учасник своїми вміннями доповнює один одного, виходить сильно, успішно і стильно.

Стиль “Етики” не сплутаєш ні з ким. Вона має своє обличя, свій манеру та традиції. Це велика дружня родина, в якій виховуються різні покоління дітей. Дуже часто приводять бажаючих займатися знайомі знайомих, адже з занять всі виходять хоча і втомлені, але з посмішкою на обличчі і обов’язково, ніби по ланцюжку, передають оточуючим, як там цікаво і комфортно. Тому в колективі такі легкі стосунки і панує взаєморозуміння.

    Офіційний сайт зразкового ансамблю сучасного танцю “Етика”: http://etika.org.ua/

 

 

http://