НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР “ВЕРЕС”

Міського Будинку Культури

Керівник: заслужений працівник культури України Невірковець Петро Антонович

     Колектив створено в 1960 році. 

    Нині “Верес” є одним з кращих хорів Рівненщини.

    В 1964 році колектив бере участь у фестивалі, присвяченому 150 річчю з Дня народження Т.Г. Шевченка. Цього ж року хор вперше виступає на республіканському телебаченні і в цьому ж році йому присвоюється почесне звання “народний”. Хор є лауреатом всіх колишніх всесоюзних республіканських конкурсів та фестивалів самодіяльного мистецтва.

   У 1968  році керівником колективу стає випускник Рівненського державного музичного училища Петро Невірковець і ось уже 55 років він натхненно ним керує. 

     За роки своєї творчої діяльності хор “Верес”  брав участь у міжнародних фольклорних фестивалях в Вірменії, Білорусії, Польщі, Болгарії, Словаччині, країнах Прибалтики. Є лауреатом І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу “Український народний спів”, який проходив у 1993 році в місті Києві, а у 2006 році на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі козацької пісні “Байда” в м. Тернополі посідає почесне 2 місце.

     “Верес” протягом багатьох років є активним популяризатором української народної пісні, особливо народного пісенного надбання Рівненського Полісся. Учасники колективу проводять велику благодійницьку роботу. Щорічно кошти, зібрані під час Новорічних та Різдв”яних свят, вони передавали на будівництво Свято-Покровського Собору та у зв’язку з цим є почесними меценатами. Грамоту почесного меценати має Петро Невірковець. Загальноміські концерти, концерти Міського Будинку Культури, Шевченківські дні, свято Івана Купала – це ті та заходи, на яких часто можна почути спів хористів.

   За свій довгий творчий шлях хор “Верес” був нагороджений Почесною Грамотою Верховної Ради України. Такою ж грамотою нагороджений і керівник хору Петро Антанович Невірковець. З нагоди 100-річчя Рівненської “Просвіти” як активний її член Петро Антонович нагороджений Благословенною грамотою Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

   Учасники хору – робітники, службовці, приватні підприємці. Це люди, які закохані у народний спів і свій вільний час присвячують українській пісні. Їх часто зустрічають з концертами  у містах та селах Рівненщини. 

   В репертуарі народного аматорського хору “Верес” народні українські, повстанські, стрілецькі, духовні пісні, а також колядки та щедрівки. Переважна більшість пісень записані та оздоблені керівником хору Петром Невірковцем. Колектив також став переможцем загальноміського відкритого рейтингу популярності “Гордість міста” в номінації “Кращий хоровий колектив”. За вагомий внесок у розвиток та популяризацію української народної пісні Петро Невірковець отримав почесне звання Заслужений працівник культури України. В 2015 році “Верес” відзначив своє 55-річчя.

    Хор близько 40 учасників віком від 45 до 60 років.                           

Офіційний сайт Народного аматорського хору “Верес”:   http://veres.yolasite.com/