ЗАСЛУЖЕНИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ УКРАЇНИ “ПОЛІСЯНКА”

Міського Будинку Культури

Керівник: Олексій Левашов 

    Хореографічний колектив «Полісянка» був створений у 1959 році у стінах Рівненського Міського Будинку Культури. Засновницею колективу стала відома хореограф того часу Фаїна Земельська. Здобуті вченими фольклористами хореографічні матеріали із земель Волинського Полісся та інших регіонів України лягли в основу репертуару «Полісянки». Власне, від місцевості, на якій вже потім виростали цілі покоління танцюристів, і походить назва ансамблю. 

    Почесне звання «народний» колектив отримав у 1964 році, а в 1967 році за особливий внесок у розвиток національного хореографічного мистецтва йому присвоїли звання «Заслужений ансамбль танцю України». Сталося це після участі і перемоги на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві. Ще однією знаменною подією стала участь «Полісянки» в урочистому відкритті ХХІІ Олімпійських ігор у 1980 році.

      З 1980 до 2019 року керівником колективу був народний артист України Марущак Віктор Семенович. З 2019 року і нині керівником є Олексій Левашов. 

   В репертуарі колективу – більше 20 танців та постановок. Основу складають хореографічні композиції Поліського регіону: “Погоринські вечорки”, “Шалантух”, “Вертівка”, “Дівчина Уляна”, “Микольця з Дубровіци” “Перепілонька”, “Ремінець”, “Ой, там на точку…” та інші. “Полісянка” побувала з концертами у 15 країнах світу, зокрема: Росії, Литві, Білорусі, Молдові, Польщі, Румунії, Болгарії, Хорватії, Угорщині, Німеччині, Туреччині, Словаччині, Італії, Португалії, Франції, Канаді, Нідерландах.  

    “Полісянка” у Міському Будинку Культури має сучасний репетиційний зал, костюмерний цех. При ансамблі створені підготовчі студії в яких займаються щорічно до 200 дітей. На базі колективу створені і діють дитячі хороеграфічні колективи “Полісяночка”, “Джерельце” і “Перлинка”. Випускники колективу працюють керівниками хореографічних колективів в багатьох містах України, а також є артистами Національного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського.  

   Офіційний веб сайт Заслуженого ансамбль танцю України “Полісянка”: http://polisyanka.com.ua/