Не встиг розпочатись концертний сезон у Міському Будинку Культури, як ми подарували рівнянам новий арт-проект, присвячений культовому українському музиканту сучасності, письменнику, автору та виконавцю пісень Кузьмі Скрябіну. Вечір пам’яті, який відбувся 2 жовтня, мав назву «А пам’ятаєш…» – саме так, словами з його власної пісні.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_3506.jpg)
Проект, який ідейно виник півроку тому, був підготовлений та в повній мірі успішно реалізований силами творчого колективу МБК та завдяки рівненським артистам. Останні з величезним ентузіазмом підійшли до вибору пісень із золотої колекції Скрябіна, до постановки номерів і навіть осмислення того, що вони будуть говорити у цей вечір зі сцени.
Отож, усі зайняли свої місця, погасло світло і ударами барабану забилось серце… На великому екрані з’явились світлини Андрія, рояль руками оркестрантки Марини Мостової заграв «Старі фотографії» і наш Кузьма ожив… З того моменту 3-годинний концерт (уявіть собі!) не відпустив нікого.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/72391721_784402251979007_2465925403932360704_o.jpg)
На сцені один за одним з’являлись відомі рівненські артисти, які представляли по-своєму інтерпретовані пісенні композиції Скрябіна. Тут були і ті ж “Старі фотографії” вокально продовжені трійкою красунь з “Лісової пісні”
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71223609_10219093788271606_2121546125751091200_o.jpg)
і кумедна постановка на пісню «Мумітроль» від дитячого хору «Фантазія»;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/72631704_784403331978899_6804918021681840128_o.jpg)
і по-дорослому пережита «Мовчати» юною співачкою Анною Римчук;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_4425.jpg)
і мотивуюча «Ти сам собі країна» від Андрія Леончика;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/72623284_784402535312312_4889256938585456640_o-1.jpg)
і жартівлива «Ти мені не даєш» від дуету Катерини Качановської та Майкла Фіськовича;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71309893_784403018645597_9026545947810725888_o.jpg)
і рокерська «На даху» від гурту «Брем Стокер»;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71709969_2315302795233840_9100058633818865664_o.jpg)
і фірмово зіграні «Шампанські очі» кавер-бендом «Marmelad»;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71537080_2315303218567131_6128701126305906688_o.jpg)
і відривна «Кинули» у виконанні колективу «Після 9-ти»;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71825242_2315305061900280_7409985549689159680_o.jpg)
і жартівлива «Маршрутка» від гурту «Sarafanband»;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/72334258_2315304538566999_3142105452783861760_o.jpg)
і «Танець пінгвіна» від гурту «Miks» та Олександра Каразії;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_4288.jpg)
і сольне «Люби до смерті» від красеня Олександра Парейка;
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71829674_784402711978961_333764970883842048_o.jpg)
«Вогонь і вода», вишукано виконана Галиною Давидюк.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71908876_10219093789191629_4237483715703341056_o.jpg)
Загалом було заспівано близько трьох десятків композицій різних періодів і альбомів.
Не обійшлося і без одного з кращих оркестрів – «Наспів», який під керівництвом Сергія Мостового презентував слухачам неймовірні аранжування пісень Андрія Кузьменка.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71557719_10219093785071526_5524098193500930048_o.jpg)
Чимало номерів були доповнені танцювальними постановками граційних учасниць зразкового ансамблю сучасного танцю «Етика» керівника Руслани Мартинюк.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/71497954_784402361978996_8061411803638267904_o.jpg)
Місію фінального акорду і виконання саунд-треку проекту, а саме пісні «Місця щасливих людей», отримав кавер-гурт «VODA», до якого приєднались усі учасники концерту, а найголовніше – глядачі. Останні піднялись, зал наповнився вогниками мобільних телефонів і «А пам’ятаєш…» залунало на 700 голосів гучніше.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_4556.jpg)
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_4489.jpg)
Не можемо оминути словами і ведучого цього вечора – Андрія Осташа, що в гарному гуморі, який був притаманний і Кузьмі, розповідав про легендарного музиканта легко, невимушено і щиро, ніби про свого давнього товариша.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/70996113_784402351978997_3512802473783853056_o.jpg)
Прикрасив захід приїзд запрошеного гостя, близького друга Андрія Кузьменка – Олега Турко, відомого під сценічним псевдонімом Лесик Сам. Він поділився власними спогадами про приятеля, подякував рівнянам за гарну пам’ять про Андрія, а також висловив своє захоплення від побаченого на сцені і виконав декілька власних пісень.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/IMG_4297.jpg)
Зазначимо, що охочих потрапити на цю подію було багато, адже постать Кузьми в нашій країні – дуже непересічна. Його пісні не мають терміну придатності і люблять їх у будь-якому віці. Саме тому публіка на концерті була різною – діти, молодь, ті, хто провів свою юність з гітарою та піснями Скрябіна, і навіть старше покоління, яке однозначно відчуло себе вчора на надцять років молодшим.
![](http://mbk.rv.ua/wp-content/uploads/2019/10/72195775_784402675312298_8777199392353419264_o.jpg)
Судити про це ми можемо з відгуків, які лунали на виході з концертної зали: «Вау! Круто!», «Це було ЩОСЬ!», а ще зі сліз, бо плакали вчора багато… Склавши до купи усі емоції, здавалося, що Будинок культури в цей день дійсно став місцем щасливих людей.
На останок висловлюємо подяку усім, хто долучився до створення вечора пам’яті Кузьми Скрябіна. Ми пишаємося співпрацею з Вами!
Фото: Анастасія Миронець, Наталія Коломієць, Ігор Кирильчук, Олександр Харват
Залишити відповідь