ВОКАЛЬНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ ГУРТ “ETNOBAND”
Міського Будинку Культури
Керівник: Ковтун Галина Іванівна
Колектив створено в 2020 році.
Основна мета діяльності вокально-інструментального гурту «ЕТНОband» – успадкування і популяризації традиційної української музики в сучасному аранжуванні. Пропагувати народне мистецтво, яке відіграє провідну роль, а також використовувати його, як базовий матеріал у розвитку сучасної культури. Активно працювати у напрямку концертно-виконавської діяльності закладу культури, міста та за межами області.
Склад колективу: Галина Ковтун (псевдонім – Куришко) – вокал, Микола Мельник – акустична гітара, електро гітара, Михайло Кравчук – бас-гітара, Іван Бондарчук саксофон, Тарас Пастушок – саксофон, Павло Бондаренко – ударні інструменти.
З початку створення, колектив почав активно працювати над студійним записом фольклорних пісень в сучасному аранжуванні (студія звукозапису Івана Рокіщука). У серпні 2021 року вийшов в світ дебютний альбом «Ой зійдися родино», який офіційно виданий на світових музичних платформах. Загалом альбом вмістив 9 треків, загальною тривалістю 30 хв. У піснях, що записані у фольклорних експедиціях на Поліссі, збережена мелодія та притаманна поліському регіону манера співу, але з додаванням сучасного електронно-музичного супроводу.
За період своєї діяльності гурт взяв участь у багатьох культурно-мистецьких заходах міста та області, а саме:
- 6 вересня 2020 р. – навколо музичне шоу «Килимок». Презентація пісень «Ой котися яблучко», «Світить місяць» (Рівненський міський будинок культури);
- 21 жовтня 2020 р. – фестиваль «Sarny Trophy» (м. Сарни);
- 23 червня 2021 р. – концерт «Шлягери української естради» від оркестру «Наспів» (Рівненський міський будинок культури);
- 14 жовтня 2021 р. – концерт «Вечір української народної пісні» (Рівненський міський будинок культури);
- 2 серпня 2021 р. – Міжнародному етно фестивалі «Колодар» (м. Славута Хмельницької обл.);
- 18 вересня 2021 р. – фестиваль «Нові ми» з нагоди Дня міста Бровари. (м. Бровари, Київська обл.);
- 10 листопада 2021 р. – презентація прем’єри повстанської пісні «Ти ж мой сад», яка записана в с. Карпилівка Сарненського р-ну Рівненської обл. (Рівненський міський будинок культури). Пісня є на всіх найпопулярніших світових цифрових майданчиках, таких як: Amazon, YouTube, Apple Music, Deezer, Tidal, SoundCloud, Spotify;
- 28 грудня 2021 р. – презентація прем’єри пісні-колядки «Ходила пава», що записана в с. Люхча Сарненського р-ну Рівненської обл. (Рівненський міський будинок культури). Пісня є на всіх найпопулярніших світових цифрових майданчиках, таких як: Amazon, YouTube, Apple Music, Deezer, Tidal, SoundCloud, Spotify.
- 10 січня 2022 р. – фестиваль «Подільська коляда – 2022» (м. Вінниця);
- 2 березня 2022 р. – презентація прем’єри пісні-веснянки «Йшов брат із сестрою», яка записана в с. Карасин Сарненського р-ну Рівненської обл. (Рівненський міський будинок культури). Пісня є на всіх найпопулярніших світових цифрових майданчиках, таких як: Amazon, YouTube, Apple Music, Deezer, Tidal, SoundCloud, Spotify.
- 13 березня 2022 р. – презентація авторської пісні «Слава Україні» (слова – Галина Куришко, музика, аранжування – Дмитро Кірічок). Пісня є на цифровій платформі SoundCloud та відео кліп на You Tube. Пісня «Слава Україні» була презентована на каналі 1+1 в програмі «Сніданок» в рамках проекту «Музичний супротив».
- 30 березня 2022 р. – концерт в прямому ефірі «Підвал-ТV».
- 15 квітня 2022 р. – Арт-проєкт «Мир! Єдність! Україна!» (Рівненський міський будинок культури). Спільно з київським музикантом-віртуозом Максимом Бережнюком презентували повстанську пісню «Розвивайся дубе».
- Повстанська пісня «Розвивайся дубе» є на всіх найпопулярніших світових цифрових майданчиках, таких як: Amazon, YouTube, Apple Music, Deezer, Tidal, SoundCloud, Spotify. Крім того відео пісні було опубліковане на офіційній сторінці «Голос країни» та отримало значну прихильність серед людей, набравши на сьогодні понад 2 мільйони переглядів.
- 20 квітня 2022 р. – презентація прем’єри ліричної пісні «Не жаль мені», записана в с. Карасин Сарненського р-ну Рівненської обл. (Рівненський міський будинок культури). Пісня є на всіх найпопулярніших світових цифрових майданчиках, таких як: Amazon, YouTube, Apple Music, Deezer, Tidal, SoundCloud, Spotify;
- 18 травня 2022 р. – концерт до Дня вишиванка «Ethnо Open Spase «Вишивання у саду» (КЗ «Обласний центр народної творчості»);
- 12 червня 2022 року – благодійному мистецькому заході з нагоди свята Трійці «На Оствиці»;
- 17 червня 2022 року – благодійний концерт «Все туди, на фронт» з метою зборів коштів для купівлі амуніції та спеціального обладнання для бійців батальйону «Свобода» (Рівненський міський палац культури);
- червень-серпень 2022 р. – участь у міському арт – проєкті «РІВНЕ. ЛІТО. МУЗИКА.»;
- 7 липня 2022 року – благодійний захід з нагоди традиційного свята Івана Купала «Закликаю долю на Купала» (Рівненський обласний краєзнавчий музей);
- 27 червня 2022 р. – презентація дуетної ліричної пісні з Максимом Бережнюком «Чумак», записана в с. Карасин Сарненського р-ну Рівненської обл.
Творча характеристика керівника колективу.
Ковтун Галина Іванівна (в дівоцтві Куришко), народилася 9 серпня 1987 року в м. Сарни Рівненської області. Українка, громадянка України.
Після закінчення школи вступила до Рівненського гуманітарного університету Інституту мистецтв факультету музичного фольклору на очну форму навчання. У 2008 році закінчила Рівненський державний гуманітарний університет і отримала базову вищу освіту за напрямом підготовки «Мистецтво» та здобула кваліфікацію бакалавра мистецтв, артиста ансамблю, керівника фольклорного ансамблю і отримала диплом з відзнакою класифікації «Магістр». У цьому ж році запрошена на роботу до КЗ Рівненської обласної філармонії солісткою-вокалісткою естрадного плану.
З вересня 2015 року працювала вчителем з народного та естрадного вокалу та керівником фольклорного ансамблю «Веретенце» Сарненської дитячої музичної школи. З 2 вересня 2016 року – була на посаді директора КЗ «Сарненський міський будинок культури «Залізничник»» Сарненської міської ради, а з 22 лютого 2018 року – керівник зразкового фольклорного колективу «Веретенце» МБК «Залізничник».
Ініціювала створення аматорського вокально-інструментального гурту «ETHNOband», що функціонує при КЗ «Міський Будинок культури» Рівненської міської ради.
Бере активну участь у загальноміських заходах, концертах МБК, а також фестивалів у Польщі, організатором яких є Союз українців Підляшшя, а саме: 16 липня 2022 року – концерт, фестиваль «На Івана, на Купала» (Дубичі Церковні, Підляшшя), 20 вересня 2022 року – XXXI фестиваль української культури «Podlaska Jesien, 2022).
За період роботи записала та видала на світові стрімінгові музичні платформи 5 пісень (фольклорні пісні в сучасному аранжуванні), а саме: «Чумак», «Розвивайся дубе», «І вчора не був», «Не жаль мені», «Ой полечко, поле». Також маємо відео роботи на кожну з цих пісню.
Загалом на сьогодні в репертуарі 18 пісень, 9 з яких входять в дебютний альбом з назвою «Ой зійдися родино», а чотири пісні записані в дуеті з музикантом-віртуозом Максимом Бережнюком (м. Київ).
Маючи чималий досвід у концертно-виконавській діяльності прагне популяризувати давні пісні, сприяти духовному відродженню та популяризації культури українського народу.
Має багато ідей та власного бачення подальшого розвитку вокально-інструментального об’єднання «ETHNOband».
Діючий репертуар.
- 1.Колядка в сучасному аранжуванні «Ходила пава» (записана в с.Люхча, Сарненськог району.
- 2.Колядка в сучасному аранжуванні «Добрий вечір тобє» (записана в с. Карасин, Сарненського району.
- 3.Лірична пісня «Доле моя» (акустичний варіант під супровід гітари).
- 4.Повстанська пісня «Стежка» (записана в с. Кураш, Дубровицького району.
- 5.Лірична пісня «Місяченько» (записана в с. Карасин, Сарненського ну).
- 6.Веснянка «З верби дошка впала» (записана в с. Карасин, Сарненського району).
- Купальська пісня «Вогонь горит» ( записана в с. Крупове, Дубровицького району).
- 8.Балада «На синьому морі» (записана в с. Карасин, Сарненського району).
- 9.Жнивна «Ой, женчики» (записана в с. Сваревичі , Дубровицького району).