Маючи велику творчу родину майстрів студії декоративно-ужиткового мистецтва, тематичні персональні виставки на Великдень чи Різдво вже не стають новинкою. Хочеться познайомити відвідувача ближче з кожним учасником студії, адже Рівненщині є ким пишатись. Тож, на десяту ювілейну виставку “Великодні мотиви” Міський Будинок Культури запросив усіх “На Великдень до Ірини”. Мова йде про майстриню Ірину Зайцеву, яка вже більше 30-ти років створює ляльки-мотанки. Спочатку, зізнається майстриня, це були ляльки народів світу, а потім зосередилась на традиційній ляльці в образах, притаманних нашому регіону. В її творчому доробку більше тисячі автентичних виробів. Хоч ляльки-мотанки за своєю сутністю не мають облич, але кожна з них має ім’я і душу, як мінімум, душу майстрині, яка вкладає у виріб свою любов і кропітку працю. Те саме пані Ірина прививає своїм учням, адже вона є вчителем у Рівненському ліцеї №23. Експозицію також доповнили роботи її послідовників. Одна з вихованиць Ірини Зайцевої Софія Коркош була присутня на відкритті та розповіла, що вони разом з наставницею створюють не просто ляльку, а маленьку людину.
Колеги вчителі також розповіли усім присутнім про творчу натуру пані Ірини, якою вона є енергійною, невгамовною та пульсуючою. Усі вони зазначили, що це велика цінність передавати свої знання учням, адже якщо хоч одна людина буде займатися вивченою справою, то життя можна вважати прожитим не марно. Директорка МБК Ольга Стельмах побажала учням майстрині бути вмотивованими на старті своєї творчості і не залишати цієї прекрасної справи, адже ряди талановитих майстрів мають поповнюватися.
Традиційно відвідувачі відзначили оригінальне оформлення експозиції, яке щороку “вистрілює” новими креативними рішеннями керівника студії декоративно-ужиткового мистецтва Анни Крилошанської. Вона поділилася, що монтуючи кожну нову виставку, в процесі у неї народжуються ідеї для наступної. Це відзначила і співробітниця Рівненського обласного краєзнавчого музею, етнографиня Алла Українець, вірно сказавши, що нині у виставковій залі вміщено усі символи Великодня – ляльки в традиційних одностроях, писанки, птахи, усе дихає весною і нагадує нам про свято, яке наближається.
Відкриття заходу провела Тетяна Сенчук, а своїми піснями його яскраво доповнили учасники естрадного хору “Кольорові ноти” під керівництвом Світлани Малько.
Тож, хто перебуває у пошуках великоднього настрою наполегливо рекомендуємо відвідати виставку, яка діятиме впродовж місяця.
Залишити відповідь