ЗАСЛУЖЕНИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ УКРАЇНИ “ПОЛІСЯНКА”

Рівненського Міського Будинку Культури

Керівник: Марущак Віктор Семенович

    Хореографічний колектив «Полісянка» був створений у 1959 році у стінах Рівненського Міського Будинку Культури. Засновницею колективу стала відома хореограф того часу Фаїна Земельська. Здобуті вченими фольклористами хореографічні матеріали із земель Волинського Полісся та інших регіонів України лягли в основу репертуару «Полісянки». Власне, від місцевості, на якій вже потім виростали цілі покоління танцюристів, і походить назва ансамблю. 

    Почесне звання «народний» колектив отримав у 1964 році, а в 1967 році за особливий внесок у розвиток національного хореографічного мистецтва йому присвоїли звання «Заслужений ансамбль танцю України». Сталося це після участі і перемоги на Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Москві. Ще однією знаменною подією стала участь «Полісянки» в урочистому відкритті ХХІІ Олімпійських ігор у 1980 році.

      З 1980 року керівником колективу є народний артист України Марущак Віктор Семенович.

   В репертуарі колективу – більше 20 танців та постановок. Основу складають хореографічні композиції Поліського регіону: “Погоринські вечорки”, “Шалантух”, “Вертівка”, “Дівчина Уляна”, “Микольця з Дубровіци” “Перепілонька”, “Ремінець”, “Ой, там на точку…” та інші. “Полісянка” побувала з концертами у 15 країнах світу, зокрема: Росії, Литві, Білорусі, Молдові, Польщі, Румунії, Болгарії, Хорватії, Угорщині, Німеччині, Туреччині, Словаччині, Італії, Португалії, Франції, Канаді, Нідерландах.  

    “Полісянка” у Міському Будинку Культури має сучасний репетиційний зал, костюмерний цех. При ансамблі створені підготовчі студії в яких займаються щорічно до 200 дітей. На базі колективу створені і діють дитячі хороеграфічні колективи “Полісяночка”, “Джерельце” і “Перлинка”. Випускники колективу працюють керівниками хореографічних колективів в багатьох містах України, а також є артистами Національного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського.  

 

   Біографія художнього керівника та головного балетмейтера, народного артиста України – Віктора Марущака

   Марущак Віктор Семенович працює керівником заслуженого ансамблю танцю України “Полісянка” Рівненського Міського Будинку Культури з 1980 року. Це відомий на Рівненщині та Україні фахівець в жанрі хореографії.

   Ансамбль “Полісянка”, яким керує Віктор Марущак, лауреат та дипломант чисельних Всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалів та конкурсів. Він з успіхом виступав в багатьох країнах світу.

   В 1988 році Марущаку В.С. за вагомий внесок у розвиток та популяризацію хореографічного мистецтва було присвоєне почесне звання “Заслужений працвник культури України”, в 1999 році- “Заслужений діяч мистецтв України”. В 2007 році він нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

    Віктор Марущак був членом журі багатьох хореографічних фестивалів і конкурсів, які проходили в різних регіонах України та за кордоном. Він постійно надає допомогу хореографічним колективам Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької, Львівської, Херсонської, Кіровоградської та Рівненської областей.

   За період роботи Марущака В.С. в Міському Будинку Культури з ансамблем “Полісянка” тисячі юнаків і дівчат набули хореографічної майстерності та досконалості. Його вихованці працюють керівниками хореографічних колективів в багатьох містах України, артистами Національного ансамблю танцю України ім. Павла Вірського. 

   У 2009 році Віктор Марущак  отримав звання «народний артист України».

  У 2016 році народному артисту України Віктору Марущаку виповнилося 70 років, з цієї нагоди відбувся творчий бенефіс у Концертній залі МБК.

   Офіційний веб сайт Заслуженого ансамбль танцю України “Полісянка”: http://polisyanka.com.ua/